نرم افزار ساخت بازی FPS Creator X9 Pro

FPS Creator نام نرم افزار اُپن سورس ساخت بازی است، که توسط شرکت The Game Creators در سال 2005 منتشر شد. طبق گفته خودشون این برنامه از طریق Dark Basic Professional توسعه پیدا کرده بود و ازموتور فیزیک ODE یا همان Open Dynamics Engine استفاده میکنه همچنین از یک زبان ساده هوش مصنوعی به نام ماژول FPI Script استفاده می کنه که به طور انحصاری برای FPS Creator ایجاد شده، این ماژول از یک مجموعه اقدامات و واکنش های از پیش تعیین شده ، طراحی شده و به لطف متن باز بودن، اجازه می ده خیلی سریع و آسان بازی های ویدئویی اول شخص shooter برای کامپیوتر بدون برنامه نویسی ساخت.

نمونه محیط طراحی شده با fps creator

نمونه محیط های طراحی شده با نرم افزار ساخت بازی بدونه برنامه نویسی FPS Creator

نمونه محیط های طراحی شده با نرم افزار ساخت بازی بدونه برنامه نویسی FPS Creator

سیستم و رابط کاربری FPS Creator

اف پی اس کریتور ازسیستم کشیدن و رها کردن استفاده می کنه که در اون کاربر می تونه ساختار هایی مانند دیوار، کف، سقف، درها و پنجره ها رو برای ایجاد یک سطح انتخاب کنه. این سطح ها می تونند توسط آبجکت هایی مانند اشیا طراحی محیط ، کاراکتر ها، سلاح ها و یو پی اس ها پر شوند. در آخر شما میتونید با این نرم افزار یک بازی سه بعدی با کیفیت خوب و حداکثر ۵۰ سطح ایجاد کنید و از اون یک خروجی مستقل بگیرید، همچنین میتونید بازی های چند نفره lan هم بسازید و این میتونه از ویزگی های بارز دیگه این موتور باشه.

1889 1024 740x555 300x225 - نرم افزار ساخت بازی FPS Creator X9 Pro

در FPS Creator این پروژه ها و قسمت های پیچیده برنامه نویسی از قبل طی شده و فقط باید با اظافه کردن آیتم از بخش های entity markers، segments و Prefabs در محیط ادیتورایده خود را عملی کنید. در ادامه می توانید نسخه X9، همراه با سریال فعال سازی را کاملا رایگان از سایت سافت بیس دانلود کنید.

FPSCREATOR uses the ODE technology to support parts of the physics , system within the game engine component

Please find the license ,agreement associated with this technology in the file LICENSE-BSD.TXT

مطالعه بیشتر